2022-03-29

Dnia 17 marca odbył się konkurs matematyczny Kangur, w którym wzięło udział 28 uczniów. Cieszymy się, że po edycjach online powróciła tradycyjna, stacjonarna forma konkursu.

Czekając na wyniki zachęcamy do spróbowania swoich sił w zeszłorocznych zadaniach Kangurka:

Kategoria Maluch (kl. III i IV)

Na obóz kangurowy przybyły jedynie drużyny składające się z 5 lub 6 osób. Ogółem na obozie było 43 uczestników. Ile drużyn przybyło na ten obóz?

W pewnej rodzinie każde dziecko ma co najmniej jednego brata i każde dziecko ma więcej sióstr niż braci. Ile co najmniej dzieci jest w tej rodzinie?

Kategoria Beniamin (kl. IV i V)

Zuzia chce upiec 24 babeczki na swoje urodziny. Do upieczenia sześciu babeczek potrzeba dwóch jajek. Jajka są sprzedawane w pudełkach po sześć sztuk. Ile pudełek z jajkami musi kupić Zuzia?

Elf, który zawsze mówi prawdę i troll, który zawsze kłamie, wypowiedzieli jednocześnie jedno z poniższych zdań. Które zdanie wypowiedzieli? A) Ty mówisz prawdę. B) Obaj mówimy prawdę. C) Ja zawsze kłamię. D) Tylko jeden z nas mówi prawdę. E) Ja mówię prawdę.