Największe osiągnięcia uczniów

w roku szkolnym 2020/2021:

 

Mimo przerwy w działalności  kółka plastycznego  dla dzieci młodszych, mamy efekty naszej pracy sprzed zawieszenia zajęć.

Z wielką radością przyjęliśmy informację o zdobyciu Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych Japonii w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym sponsorowanym przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną Biiku Bunka Kyokai  we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel.

Nagroda trafiła do Marii Laseckiej.

Sukces tym bardziej ogromny, ponieważ na ten konkurs napłynęło ponad 14 tysięcy prac z całego świata, a nagród Ministra przyznawanych jest tylko 10 i nie więcej niż jedna nagroda na dany kraj.

 Ponadto w tym samym konkursie mamy jeszcze  dwie  laureatki:

Julia Remiorz zdobyła srebrny  medal  a Natalia Kuznik brązowy medal.

To także bardzo wysokie wyróżnienia!

 Mamy jeszcze laureata XIV  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. „Ogród Piękna, Dobra i Radości-Raj”. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Laureatem, który zdobył wyróżnienie jest Kacper Garbacz.

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ze swej strony niezmiernie mi żal rozstawać się z moimi wspaniałymi uczniami!

Opiekun koła

Katarzyna Michalik-Kiszka

_______________________________________________________________________ 

Z radością informujemy, że Michał Śmieja z kl. 6a zdobył wyróżnienie pierwszego stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Prawach Dziecka zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka.

  https://brpd.gov.pl/2021/01/04/mlodzi-artysci-nagrodzeni-na-konkurs-rzecznika-przyszlo-tysiace-prac/

_____________________________________________________________________

 Mimo, iż w części pierwszego półrocza zajęcia kółka plastycznego dla dzieci młodszych były zawieszone, udało nam się jednak osiągnąć niemały sukces:

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Tęczowy kalendarz” Kacper Latocha zdobył wyróżnienie,
w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Piękna Nasza Polska cała” nagrodę zdobył Tymoteusz Wertepny,
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kalendarz GOK 2021”  Oliwia Forajter  zdobyła nagrodę.
 ____________________________________________________________________

 

Największe osiągnięcia uczniów

w roku szkolnym 2019/2020:

I. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Terenowym "Leśnym Tropem" - Zuzanna Ekiert kl. 8c, Jagoda Miszkurka
kl. 8c, Zuzanna Szarek kl. 8d oraz Monika Wolny kl. 8d

_______________________________________________________________________

 I. miejsce w XVIII Regionalnym Konkursie Dziennikarskim "Świat według Ciebie" - Franciszek Chlubek kl. 7b

Wyróżnienia w I wojewódzkim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży "Pamiętajmy o Powstaniach Śląskich" - Kinga Kowalska kl. 6g, Emilia Koźmińska kl. 7c i Sandra Kucbart kl. 5c

______________________________________________________________________

I. miejsce w matematycznej grze miejskiej "Matma Parbat IV-Na Ratunek!" - Kinga Kowalska kl. 6g, Filip Brachmański kl. 6a, Kamil Kocik kl. 6a

III. miejsce w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach - Krzysztof Oleksy

_______________________________________________________________________

 I. miejsce w czwartej edycji Rybnickiego Konkursu na Stajenkę Betlejemską - Judyta Sznura kl. 4a, Zuzanna i Dorota Sznura z Klasy II a

_______________________________________________________________________

 I. miejsce- Oskar Nowicki z kl. 7c (tytuł określany w regulaminie konkursu jako "dobry"), II. miejsce- Kasjan Grzelczak kl. 7c, III. miejsce- Małgorzata Mol z kl. 8a w Ogólnopolskim Konkursie z J. angielskiego FOX

Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach