Osiągnięcia

PLASTYCZNE OSIĄGNIĘCIA

Mimo przerwy w działalności  kółka plastycznego  dla dzieci młodszych, mamy efekty naszej pracy sprzed zawieszenia zajęć.

Z wielką radością przyjęliśmy informację o zdobyciu Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych Japonii w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym sponsorowanym przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną Biiku Bunka Kyokai  we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel.

Nagroda trafiła do Marii Laseckiej.

Sukces tym bardziej ogromny, ponieważ na ten konkurs napłynęło ponad 14 tysięcy prac z całego świata, a nagród Ministra przyznawanych jest tylko 10 i nie więcej niż jedna nagroda na dany kraj.

 Ponadto w tym samym konkursie mamy jeszcze  dwie  laureatki:

Julia Remiorz zdobyła srebrny  medal  a Natalia Kuznik brązowy medal.

To także bardzo wysokie wyróżnienia!

 Mamy jeszcze laureata XIV  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. „Ogród Piękna, Dobra i Radości-Raj”. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Laureatem, który zdobył wyróżnienie jest Kacper Garbacz.

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ze swej strony niezmiernie mi żal rozstawać się z moimi wspaniałymi uczniami!

Opiekun koła

Katarzyna Michalik-Kiszka

________________________________________________

Największe osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2019/2020:

  • I. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Terenowym "Leśnym Tropem" - Zuzanna Ekiert kl. 8c, Jagoda Miszkurka
    kl. 8c, Zuzanna Szarek kl. 8d oraz Monika Wolny kl. 8d
  • I. miejsce w XVIII Regionalnym Konkursie Dziennikarskim "Świat według Ciebie" - Franciszek Chlubek kl. 7b
  • Wyróżnienia w I wojewódzkim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży "Pamiętajmy o Powstaniach Śląskich" - Kinga Kowalska kl. 6g, Emilia Koźmińska kl. 7c i Sandra Kucbart kl. 5c
  • I. miejsce w matematycznej grze miejskiej "Matma Parbat IV-Na Ratunek!" - Kinga Kowalska kl. 6g, Filip Brachmański kl. 6a, Kamil Kocik kl. 6a
  • III. miejsce w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach - Krzysztof Oleksy
  • I. miejsce w czwartej edycji Rybnickiego Konkursu na Stajenkę Betlejemską - Judyta Sznura kl. 4a, Zuzanna i Dorota Sznura z Klasy II a
  • I. miejsce- Oskar Nowicki z kl. 7c (tytuł określany w regulaminie konkursu jako "dobry"), II. miejsce- Kasjan Grzelczak kl. 7c, III. miejsce- Małgorzata Mol z kl. 8a w Ogólnopolskim Konkursie z J. angielskiego FOX
Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach