Godziny pracy Pedagoga szkolnego

czwartek 10:30- 13:00
piątek 9:30- 12:30

Zadania pedagoga szkolnego

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania mocnych stron uczniów.
  2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów.
  3. Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
  4. Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.
  5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
  6. Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych w stosunku do uczniów.
  7. Udzielanie pomocy rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
  8. Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  9. Realizowanie zadań z zakresu pomocy materialnej udzielanej uczniom.
  10.  Organizacja pracy własnej.

Uczniu, zgłoś się do pedagoga, gdy:

• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
  • Nie wiesz jak uczyć się efektywnie, nie potrafisz skoncentrować się na lekcji,
  • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, rodzicem,
  • Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
  • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
  • Chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,
  • Masz ciekawe pomysły, którymi chciałbyś się podzielić.

Rodzicu, zgłoś się do pedagoga, gdy:

• Twoje dziecko ma problemy w nauce, doświadcza niepowodzeń szkolnych, nie potrafi skoncentrować się na lekcji, nie radzi sobie z problemami szkolnymi, rodzinnymi,
  • Niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka,
  • Chcesz porozmawiać o swoim dziecku i Twoich z nim relacjach,
  • Masz pytania dotyczące funkcjonowania Twojego dziecka w szkole i jego relacji z rówieśnikami,
  • Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania Twojego dziecka, pomocy w doborze działań o charakterze wychowawczym i opiekuńczym,
  • Nie wiesz do jakiego specjalisty zgłosić się ze swoim problemem wychowawczym,
  • Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
  • Niepokoi Cię fakt, że Twoje dziecko może mieć kontakt z substancjami uzależniającymi.
  • W gabinecie pedagoga szkolnego możesz liczyć na pomoc. Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Zapraszamy, postaramy się pomóc