Szkoła Podstawowa nr 11 im. Maksymiliana Basisty w Rybniku jest placówką dwuzmianową.
612 uczniów uczy się w 27 oddziałach /19 w budynku głównym - klasy IV - VIII, 8 w budynku nr 2 tzw. filli - klasy I - III/.
O wszechstronny rozwój dzieci troszczy się 64 nauczycieli, z pełnymi kwalifikacjami oraz 17 pracowników administracji i obsługi.
Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godz. 8.00 i kończą najpóźniej o godz. 16.10.
W budynku nr. 2 (tzw. filia) klasy I i III uczą się na dwóch zmianach:
I zmiana - 8.00 do 11.25 lub 12.30
II zmiana - 10.40. lub 11.45 do 16.10

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizacja wielu ciekawych imprez szkolnych i mędzyszkolnych. Między innymi:
Dni Śląskie w Jedenastce
Międzyszkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej
Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Śląsku
Szkolny Festiwal Piosenki Śląskiej
Spotkanie świąteczne dla dzieci z rodzin wymagających wsparcia
Karnawałowy Bal Przebierańców
Bal dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku
Wiosenny Omnibus