GOOD MORNING! GUTEN MORGEN! BONJOUR!

2021-09-27

Czyli Dzień Języków Obcych w „Jedenastce”

Dnia 27 września w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Organizatorami obchodów tego dnia byli nauczyciele j. angielskiego i j. niemieckiego. Panie zorganizowały wystawkę złożoną z flag narodowych wybranych krajów oraz konkurs na maseczkę w barwach wybranego kraju. Na pochwałę zasługuje nie tylko zaangażowanie nauczycieli w przygotowanie tego dnia, ale przede wszystkim uczniów naszej szkoły. Liczył się procentowy udział  klas w maseczkach obcojęzycznych, gdzie nagrodą był dzień bez pytania dla zwycięskiej klasy. Konkurs wygrały klasy 5b, 6a, 6b i 8b. Inną atrakcją dla naszych uczniów była gościnna wizyta wolontariuszki z Albanii z MDK-u, która przygotowała ciekawą prezentację o swoim kraju, a uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ‘żywej lekcji j. angielskiego’. Zainteresowani uczniowie zadawali pytania dotyczące tradycji i kultury Albanii oraz nauczyli się paru podstawowych słówek w j. albańskim: „Pa”, „Jo”. „Babi.” Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy w szkolnym radiowęźle pochwalili się swoimi talentami językowymi przedstawiając się w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim czy rosyjskim.

Goodbye! See you next year!

Wasi nauczyciele j. angielskiego i niemieckiego.