Wycieczka klas ósmych do Oświęcimia

2022-11-16

W dniu 25 października klasy ósme pojechały na wycieczkę edukacyjną do Oświęcimia a dokładnie zwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jest to szczególne miejsce nie tylko dla nas, Polaków, lecz dla każdego człowieka.
W tym miejscu dokonała się największa w dziejach ludzkości zagłada Żydów, Romów oraz innych ludzi niewygodnych dla polityki nazistowskich Niemiec.

Nie była to miła wycieczka… Była to wycieczka wypełniona smutkiem, zadumą, przerażającymi faktami. Na pewno na długo pozostanie w pamięci i w sercach jej uczestników….

Jako pamiątkę przywieziono dla biblioteki szkolnej wydanie albumowe książki, pt. “Cierpienie i nadzieja. Twórczość plastyczna więźniów obozu oświęcimskiego”. Zachęcamy do jej lektury. Jest dostępna w bibliotece szkolnej.