2022-11-04

W tym roku Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

Akcja odbyła się 25 października. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, wychowawców oraz samorządu szkolnego, większość uczniów ze szkoły włączyła się do akcji.

Szkoła liczy 550 uczniów. W dniu akcji w szkole było obecnych ok. 410 uczniów (wszystkie klasy 8 wyjechały na wycieczkę).

Szkoła posiada dwa budynki, stąd też akcja przebiegała w obu budynkach w trochę odmienny sposób.

W budynku nr 1, gdzie uczą się klasy IV-VIII przygotowane zostało specjalne miejsce czytelnicze. Dzieci ze swoimi książeczkami mogły tam pójść, aby w ciszy zagłębić się w swojej lekturze.

W budynku nr 2, gdzie uczą się dzieci młodsze z klas I-III, oprócz miejsca do samodzielnego czytania, utworzony został również kącik do głośnego czytania dzieciom. Jedna z młodszych klas wykazała się inwencją twórczą i do przeczytanej książeczki wykonała przepiękne ilustracje, które prezentujemy poniżej.