2022-07-06
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Angielskie Bajanie: Klasyka Baśni Multisensorycznie”. Podczas zajęć uczniowie słuchali tradycyjnych baśni w nowej odsłonie. Bajki prezentowane były w języku angielskim przez panią Magdaleną Buchalik.

Wszystkie baśnie zostały zrealizowane w oparciu o podejście multisensoryczne, techniki storytellingu, elementy kodowania oraz naturalne i komunikacyjne podejście do nauki języka obcego. Dzieci zapoznały się z następującymi bajkami: Czerwony Kapturek, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Dziadek do Orzechów, Trzy Małe Świnki, Królowa Śniegu, Jaś i Małgosia, Złotowłosa i Trzy Misie.

Zajęcia spotkały się bardzo pozytywnym odbiorem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały baśni w języku angielskim, czynnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach oraz twórczo i z entuzjazmem korzystały z przygotowanych pomocy dydaktycznych.