2022-05-03

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Celem jego jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. O właściwy charakter święta w naszej szkole zadbali uczniowie z kółka biologicznego i z Ligi Ochrony Przyrody, przygotowując dekoracje.

Tego dnia uczniowie klas IV-VIII mogli spróbować swoich sił w quizie dotyczącym Dnia Ziemi. Quiz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

22 kwietnia - Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 roku,  w Polsce od lat 90. XX wieku.

W tym dniu zwraca się szczególną uwagę na promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety. Przypomina się wtedy o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi.

"Inwestuj w naszą planetę" - to tegoroczny temat Dnia Ziemi, poświęcony głównie tematyce klimatu.