2021-11-11

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się audycja poświęcona Ojczyźnie w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.

Audycję przygotowali uczniowie kl.VIII g,c,f i nauczyciel historii Grażyna Bukowska

Zapraszamy do odtworzenia audycji: --> kliknij tutaj <--

11 listopada- Święto Niepodległości

Jak co roku uroczyście obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole. Z powodu pandemii koronawirusa już drugi raz uroczystości wyglądały nieco inaczej, nie spotkaliśmy się na szkolnej akademii w sali gimnastycznej, jednak uczniowie zadbali o stroje galowe, wiele osób przygotowało kotyliony w naszych narodowych barwach. W każdej klasie pojawiły się okolicznościowe gazetki ze zdjęciami, flagami, godłem Polski oraz informacjami historycznymi dotyczącymi wydarzeń z roku 1918. Pamiątkowe gazetki znajdowały się również w gablotach na korytarzu. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wstali i odśpiewali hymn Polski, następnie obejrzeliśmy przygotowaną przez klasę 8g akademię w formie nagranego filmiku. Zaprezentowane tam były pieśni patriotyczne, Informacje historyczne, zdjęcia związane z 11 listopada. Mimo, że nieco inna, ale jednak dla wszystkich była to podniosła i uroczysta chwila.

Maja Cherni