A czy Wy wiecie, że cały czas znajdujemy się w kosmosie? - wycieczka 3c do Obserwatorium Astrolab

2021-09-27

Klasa 3c ciekawa astronomicznych nowinek pojechała 27 września na wycieczkę do Obserwatorium Astrolab w Czernicy. Uczniowie wysłuchali prelekcji o tym jak wygląda nasz Układ Słoneczny oraz zobaczyli film. Do tego mogli dotknąć modeli planet - oczywiście w pomniejszonej wersji, a także wzięli udział w quizie na temat kosmosu i zbudowali teleskop, przez który później patrzyli w niebo. Nie mogło również zabraknąć wycieczki statkiem kosmicznym po Drodze Mlecznej!

W drugiej części, kiedy już uczniowie "wrócili na Ziemię" tworzyli piękne, kolorowe i pachnące mydełka. Na koniec uczniowie skorzystali z cudownej pogody i wycieczkę zakończyli na placu zabaw przy Ośrodku Kultury Zameczek w Czernicy biorąc udział w grach i zabawach."