Rybnickie Targi Edukacji

2021-09-18

Dnia 17.09 uczniowie brali udział w Rybnickich Targach Edukacji odbywających się na Politechnice Śląskiej.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach Little Bit Academy, w czasie których dowiedzlieli się jakie wymogi należy spełnić aby kierować dronem, a także mogli wykorzystać poznaną wiedzę w praktyce. Na zajęciach Akademii Technicznej Małolata - BeCreo z pomocą prowadzącego stworzyli model pozwalający na sterowanie sygnalizacją świetlną. Centrum Edukacji Kosmicznej - ASTROLAB - pokazało uczniom ciekawostki związane z kosmosem oraz prawdziwego łazika. A podczas zajęć z robotyki była możliwość wprawić klocki w ruch... Zajęcia okazały się bardzo interesujące i inspirujące. Był także czas na klasową integrację przy planszówkach i grach logicznych.

Relacja Bartka Słapy z klasy 6a:

W piątek 17.09 klasa 6a zebrała się pod szkołą i razem z P. Kudlą poszliśmy do Politechniki Śląskiej, gdzie odbywały się interesujące warsztaty. Podczas tych warsztatów mogliśmy zobaczyć chemiczne zjawiska jak n.p. bąbelkowe wulkany, czy kolorowy ogień. Mogliśmy zbudować i zaprogramować własnego robota, oraz wysłuchać ciekawych ciekawostek na temat kosmosu. Po wszystkich zajęciach wróciliśmy do szkoły. Po jednej lekcjii rozeszliśmy się do domów. Warsztaty na Politechnice były bardzo ciekawe.

CZAPECZKA(Bartek Słapa)