2021-03-16
10 marca w trzeciej turze przesłuchiwań uczniów klas V i VI wystąpiła jako pierwsza Agata Kaszuba z klasy 5a.  Z wrodzonym wdziękiem zaprezentowała utwór Doroty Gelner "Czekoladki" oraz fragment prozy Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Za swój występ otrzymała wyróżnienie. Do występu przygotowywała uczennicę p. Ewa Szewczyk
12 marca  to kolejny dzień konkursowy. W tym dniu odbyły się przesłuchania najstarszych uczniów, czyli recytatorów z klas VII i VIII. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kulczyńska przygotowywana przez p. Ewę Szewczyk i Alicja Kasprzyk przygotowywana przez panią Bożenę Sperling.
Natalia przedstawiła utwór Doroty Gelner "Deszcz" oraz fragment "Oskara i pani Róża.  Natomiast Alicja zaprezentowała się w utworach "Przyjaciele” Adam Mickiewicz i  fragmentach „Pamiętników Adama i Ewy" Marka Twaina.
Alicja otrzymała wyróżnienie, a Natalia zdobyła I miejsce w grupie siódmoklasistów! Radości było mnóstwo.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom, tym bardziej,że przygotowanie się do konkursu z uwagi na pandemię było dużo trudniejsze..
Decyzją komisji nasze miasto w kolejnym etapie będą reprezentowali zwycięzcy z klas ósmych. Trochę szkoda...
Mam nadzieję, że nasze recytatorki wystąpią z równym powodzeniem za rok.