MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISANIA LISTÓW - wyniki szkolnego konkursu literackiego

2022-11-26

W październiku ogłoszony został szkolny konkurs literacki z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów. Skierowany był do uczniów klas 4-8. Zadanie polegało na napisaniu listu do wybranego bohatera literackiego. W liście należało wykazać się znajomością treści lektury, z której pochodzi dany bohater literacki, napisać, dlaczego lubimy owego bohatera i zawrzeć to w poprawnej formie listu. 

Po przeczytaniu listów, które zostały zgłoszone do konkursu, polonistki naszej szkoły postanowiły przyznać cztery wyróżnienia oraz jedno I miejsce. 

 

Wyróżnienia:

Hanna Grudka, kl. 6a

Emilia Cincio, kl. 7a

Aneta Kasprzyk, kl. 8a

Dominik Kruziński, kl. 8a

 

I miejsce:

Dawid Bajek, kl. 5b

 

Najbardziej spodobał się nauczycielom list Dawida do Ambrożego Kleksa. Spełniał on wszystkie wymogi konkursowe. Prezentujemy go poniżej.

 

Rybnik, 20.10.2022 r.

 

Drogi Panie Kleksie!

            Nazywam się Dawid Bajek i jestem uczniem 5 klasy szkoły podstawowej. Bardzo chciałbym się uczyć w Pana szkole. Co prawda moje imię nie zaczyna się na literę A, ale spotkanie z Panem byłoby spełnieniem moich marzeń.

            Podobnie jak Pan jestem pogodny, wesoły, lubię się śmiać i poznawać nowe osoby. Może zabrałby mnie Pan do różnych bajek? Byłbym niezmiernie szczęśliwy, gdybym mógł spotkać dziewczynkę z zapałkami i jej pomóc albo spędzić trochę czasu z Jasiem i Małgosią, bo wtedy najadłbym się słodyczy do syta. Już mi ślinka cieknie na samą myśl o tych czekoladowych piernikach…

            Niestety, nie zna za bardzo lubię czytać książki. Brrr… Będąc w Pana szkole, może nauczyłbym się nawlekać literki na szpulki i wtedy czytanie sprawiałoby mi przyjemność…

Chciałbym też zobaczyć, jak leczy Pan chore sprzęty. Ogromnie mnie to interesuje. Obiecuję, że po powrocie do Rybnika, naprawiłbym wszystkie zepsute rzeczy w mojej szkole.

            Jak każdy chłopiec uwielbiam grać w piłkę nożną, więc lekcje geografii sprawiałyby mi najwięcej radości. Nauczyłbym chłopców różnych trików futbolowych. Trochę się na tym znam.

            Muszę się Pani jeszcze do czegoś przyznać. Nie zawsze jestem grzeczny i ciężko mnie rano dobudzić a wiem, że Pana uczniowie poprawili swoje złe zachowanie i stali się lepszymi dziećmi. Może pomógłby mi się też Pan zmienić?

            Za pobyt w szkole odwdzięczyłbym się Panu w taki sposób, że przywiózłbym mnóstwo różnokolorowych piegów. Zrobiłbym je dziurkaczem z kolorowych kartek. Nie musiałby ich Pan zamawiać wtedy u Golarza Filipa.

            Czekam z niecierpliwością na spotkanie z Panem.

                                                                                                         Przesyłam pozdrowienia,

                                                                                                                         Dawid

 

Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach