2022-05-22

W naszej szkole (przy wejściu do głównego budynku) pojawiło się metalowe serce na nakrętki.

Beneficjentem jest Anna Niemczyńska- mieszkanka Rybnika- Niedobczyc. W listopadzie 2022 roku Ania skończy pięć lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa czyli przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda Chiari II. Niestety powikłań przepukliny jest wiele:
od pęcherza neurogennego przez wodogłowie, po stopy końsko-szpotawe i niedowład kończyn dolnych.

 

Po operacji którą przeszła w pierwszej dobie życia, lekarze nie dawali jej szans na jakąkolwiek samodzielność. Jednak dzięki niemal codziennej rehabilitacji, zrobiła ogromne postępy. 
W lipcu 2021 roku przeszła skomplikowaną operację stóp w Wiedniu, dzięki której będzie mogła być pionizowana, czyli stawiana na nóżkach za pomocą odpowiedniego sprzętu, by ćwiczyć mięśnie i kręgosłup. To pomoże jej dużo szybciej osiągnąć sprawność, o jakiej nawet nie marzyli jej rodzice.

Dlatego rodzice dziewczynki z serca proszą o napełnianie serca nakrętkami, dzięki którym będą mogli zakupić potrzebne, ale jednocześnie bardzo kosztowne sprzęty. Każda ilość jest ważna, Ania chce stanąć na nogi, chce być coraz bardziej samodzielna, a Państwa pomoc bardzo jej w tym pomoże. Za każde wsparcie z serca dziękuję.

Ania z rodzicami i rodzeństwem

 

Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach