Zbiórki

2019-10-27

Przedstawiamy akcje, które będą prowadzone w naszej szkole w najbliższym czasie.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

Wiem, że Wszyscy macie gorące SERCA przepełnione miłością i dobrocią. Jesteście zawsze otwarci na przedstawiane i prowadzone przez naszą szkołę zbiórki i akcje. Dlatego ośmielam się kolejny raz zwrócić do Państwa o pomoc.
Poniżej przedstawione zostały różne akcje, które będą prowadzone w naszej szkole w najbliższym czasie:

1/ Już tylko do środy potrwa zbiórka artykułów szkolnych i słodyczy dla polskich dzieci mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Zbiórka jest w toku - dziękuję wszystkim, którzy już zareagowali na nasz wcześniejszy apel.

2/ Do końca listopada prowadzona będzie zbiórka drobnych gadżetów dla chorych dzieci z rybnickiego szpitala (w ramach współpracy z fundacją "Mali wspaniali") Zbieramy: naklejki, breloczki, małe piłeczki, długopisy, małe notesiki i kolorowe dziecięce skarpetki.

3/ Również w miesiącu listopadzie prowadzić będziemy zbiórkę żywności na rzecz pacjentów hospicjum domowego, dzieci z rybnickiego domu dziecka i domu nieletniej matki z Rybnika oraz wychowanków specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego INTERNAT (współpraca z fundacją Puls-Med Blisko Ciebie) W ramach tej zbiórki przyjmujemy wszystkie artykuły żywnościowe, których nie trzeba przechowywać w lodówce. (Makaron, mąka, cukier, kasze, żywność w puszkach, słodycze...)

4/ "Czapka Świętego Mikołaja" to kolejna akcja charytatywna, która niesie pomoc dzieciom oraz seniorom w trudnej sytuacji materialnej. Podczas jej trwania (do 15 grudnia) zbieramy zabawki, przybory szkolne, jedzenie z długą datą przydatności do spożycia (akcja prowadzona w ramach współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Rybnika)
Dużo tego...fakt, ale to tylko ukazuje ogrom potrzeb ludzi, którzy są wokół nas.

Licząc na Państwa wsparcie serdecznie pozdrawiam - Zofia Matuszczyk - koordynator zbiórek.