Informujemy, że od dnia 9.10.2023r. świetlica w budynku nr 2 będzie czynna w godzinach od 6:30 do 16:30.

____________________________________________________________________________

Korzystanie ze świetlicy jest nieodpłatne. O przyjęcie dziecka do świetlicy ubiegać się mogą rodzice pracujący zawodowo (lub prawni opiekunowie). Kwalifikowania i przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie wypełnionej przez rodziców karty zgłoszenia dziecka do świetlicy. Świetlica realizuje swoje zadania według szkolnego oraz własnego rocznego planu pracy wychowawczej, opiekuńczej i dydaktycznej, uwzględniając dzienny rozkład zajęć.

Uczniowie spędzając czas w świetlicy, zajmują się :

• pracą własną : odrabianie zadań domowych pod nadzorem wychowawcy
  • grami stolikowymi i edukacyjnymi
  • uczestniczeniem w ciekawych i różnorodnych zajęciach tematycznych oraz plastycznych
    z uwzględnieniem rożnych technik plastycznych
  • uczestniczeniem w świetlicowych konkursach plastycznych, artystycznych, rozwijających zainteresowania i umiejętności uczniów
  • czytaniem prasy, literatury - zajęcia czytelnicze
  • grami i zabawami integracyjnymi w świetlicy i na boisku szkolnym.

Uczniowie przebywający w świetlicy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu świetlicy oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa.