Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 – 17:00

Jest przedszkolem językowym o bogatych tradycjach.

Codziennie, w każdej grupie wiekowej, w sposób zabawowy i całkiem naturalny, dzieci poznają język angielski. Zajęcia te są bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli. Personel pedagogiczny placówki stanowi wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli.

Personel techniczny dba o racjonalne żywienie i czystość w otoczeniu dzieci, współtworzy z nauczycielkami atmosferę przyjazną i bezpieczną dla wychowanków.

W miłej i rodzinnej atmosferze, zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami stymulowany jest wszechstronny rozwój każdego dziecka.

W pracy wychowawczo – dydaktycznej nauczycielki wykorzystują różnorodne metody pracy, które wpływają na harmonijny rozwój dzieci, pobudzają je do działania, tworzenia.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Jesteśmy przedszkolem stwarzającym dzieciom warunki optymalnego wszechstronnego rozwoju psychofizycznego otwartym na ich indywidualne potrzeby, zainteresowania i talenty.

1. Nasze przedszkole to miejsce, w którym panuje pozytywny klimat emocjonalny. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola czują się:

• bezpieczne,
  • radosne,
  • szczęśliwe,
  • twórcze,
  • aktywne.

2. Pomagamy każdemu dziecku odnaleźć tkwiący w nim „skarb" poprzez dobrze zorganizowane, atrakcyjne zajęcia prowadzone w oparciu o:

• obserwację pedagogiczną, diagnozę gotowości szkolnej i postępów dzieci,
  • wdrożenie nowatorskich rozwiązań organizacyjno – programowo - metodycznych,
  • stosowanie szerokiego wachlarza aktywizujących metod pracy.

3. Jesteśmy przedszkolem znanym i docenianym w środowisku, powiązanym licznymi więziami współpracy z rodzicami oraz instytucjami środowiska lokalnego i bardziej odległego. Korzystamy z ich pomocy, a także świadczymy im różnego rodzaju usługi.
4. Nasze działania wspierają rodzice, którzy:

• czynnie uczestniczą w życiu przedszkola,
  • są partnerami w tworzeniu odpowiedniego klimatu, działalności wychowawczo – dydaktycznej i zarządzaniu przedszkolem,
  • w stosunku do przedszkola wyrażają swoje potrzeby, opinie i sądy,
  • na bieżąco zapoznają się z rzetelną i obiektywną informacją o rozwoju, postępach i niepowodzeniach swojego dziecka.

5. Kadra przedszkola:

• nieustannie doskonali swoje kwalifikacje zawodowe i uzyskuje kolejne stopnie awansu zawodowego,
  • zdobytą wiedzę i umiejętności z powodzeniem wdraża do praktyki,
  • jest nastawiona innowacyjnie wobec przyjętych założeń,
  • ciągle poszukuje nowych skuteczniejszych sposobów pracy,
  • współdziała z rodzicami w sprawach wychowania i nauczania,
  • wspiera rozwój psychofizyczny dziecka, jego umiejętności, predyspozycje i uzdolnienia,
  • współdziała w zespole,
  • jest komunikatywny, partnerski, twórczy, otwarty na nowości, dyspozycyjny i taktowny,
  • prowadzi dokumentację zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym.

6. Nasze przedszkole jest miejscem bezpiecznym zarówno dla wychowanków jak i pracowników. Jest dobrze wyposażone i gotowe do prowadzenia atrakcyjnych zajęć wychowawczo – dydaktycznych w różnorodnej formie zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy.
7. Nieustannie monitorujemy oraz ewaluujemy naszą działalność opiekuńczo – wychowawczo - dydaktyczną.