Spotkanie z pisarzem
2023-05-01

W budynku nr 2 uczniowie klas 1-3 mieli okazję spotkać się z fantastycznym pisarzem dla dzieci, panem Waldemarem Cichoniem, twórcą postaci niesamowitego kota Cukierka.

2023-05-01

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bohatera Literackiego. Z tej okazji uczniowie mogli przebrać się za wybraną postać z dowolnej książki. Chętni wzięli dodatkowo udział w konkursie polonistycznym.

2023-05-02
Dnia 25 kwietnia 2023 „ Jedenastka” wyłoniła swoich Mistrzów Dobrego Wychowania! Gratulacje dla zwycięzców tej wspólnej zabawy!
Dzieciaki z klas 1-3 już wkrótce - 10 maja-zmierzą się z arkanami zasad dobrego wychowania
Pola Nadziei
2023-05-03
Uczniowie z klasy 5a zasadzili jesienią cebulki żonkili jako "Pola Nadziei" dla Rybnickiego Hospicjum Domowego.
Efekty ich pracy właśnie kwitną w naszym szkolnym ogrodzie.
2023-05-08

8 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji ważnych Świąt Majowych obchodzonych w naszym kraju. Święto Ludzi Pracy, Święto Konstytucji, Rocznica przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej oraz rocznica podpisania traktatu pokojowego kończącego II wojnę światową zostały z pełnym zaangażowaniem przedstawione w programie artystycznym przez uczniów Jedenastki.

2023-05-10

10 maja 2023 r. „Mała Jedenastka” wyłoniła swoich Mistrzów Dobrego Wychowania! Gratulacje dla zwycięzców tej wspólnej zabawy!

2023-05-16
12 maja klasy 5a i 5b zwiedziły zabytkową kopalnię "Guido" w Zabrzu. Na własnej skórze poczuliśmy trud i niebezpieczeństwa pracy górników.
Po "szychcie" udaliśmy się na zasłużony odpoczynek w przepięknym ogrodzie botanicznym.
2023-05-16
9 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się XVII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Przygotowaniem oraz organizacją całej uroczystości zajmowały się panie Marzena Czerwińska – Konsek i Joanna Sitek.
Wśród gości zaproszonych znaleźli się m.in. starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty – p. Anna Kozowska-Soińska, przedstawicielki NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Rybniku – p. Hanna Grzelec i p. Dorota Juraszek oraz p. Natalia Mehlich – przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11.
2023-05-16

Wzięła w niej udział klasa 3a i 3b. Dzieci zobaczyły Wzgórze Zamkowe i Rotundę Romańską (tę z 20sto złotówki), były przy Studni Trzech Braci i w Wenecji Cieszyńskiej. A na zajęciach z bibliotekoznawstwa zwiedzały Muzeum Drukarstwa i brały udział w warsztatach litograficznych.

2023-05-18

W dniu 18 maja klasy czwarte wybrały się na Festiwal Nauki, który odbył się na terenie Kopalni Ignacy. Na miejscu wzięli udział w warsztatach artystycznych z malowania na szkle, korzystali z okularów VR, wzięli udział w doświadczeniach chemicznych i wspięli się na wieżę, z której mogli zobaczyć panoramę Rybnika i okolic.

2023-05-31
W dniu 31 maja odbył się po raz kolejny konkurs dla klas siódmych „Uzależnienia współczesnego świata”.