XVII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

2023-05-16
9 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się XVII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Przygotowaniem oraz organizacją całej uroczystości zajmowały się panie Marzena Czerwińska – Konsek i Joanna Sitek.
Wśród gości zaproszonych znaleźli się m.in. starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty – p. Anna Kozowska-Soińska, przedstawicielki NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Rybniku – p. Hanna Grzelec i p. Dorota Juraszek oraz p. Natalia Mehlich – przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11.
W tegorocznej edycji festiwalu trudnej pracy oceniania uczestników podjęło się jury w składzie: p. Janina Wystub, p. Lucyna Kwiatoń- Skura oraz p. Joanna Rzymanek. Przyznano nagrody w trzech kategoriach:

Kategoria: klasy I - IV:
I miejsce – Emilia Harnasz
II miejsce – Agata Wojtala
III miejsce – Nikola Klimanek

Kategoria: klasy V – VIII:
I miejsce – Daria Kuczera
II miejsce – Wojciech Żyrek, Julia Wonisławczyk
III miejsce – Hanna Łukoszek
Wyróżnienia – Marta Wojtala, Agata Mazelanik

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Wiktoria Gaszka
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Dawid Surtel
Wyróżnienie – Kamil Żurek

Pieśni patriotyczne i żołnierskie w wykonaniu młodych artystów wzbudziły wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Opowiedziana słowami i melodią historia miała ten często wzruszający i szczególny wydźwięk, który łatwiej zapada w pamięć i serca zarówno wykonawców, jak i publiczności.
Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Siwiarska i Julia Wonisławczyk, która zajęła II miejsce. Dziewczynom dziękujemy i gratulujemy!