Dzień Bohatera Literackiego

2023-05-01

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bohatera Literackiego. Z tej okazji uczniowie mogli przebrać się za wybraną postać z dowolnej książki. Chętni wzięli dodatkowo udział w konkursie polonistycznym.

Należało przygotować prezentację ustną , w której musiało zostać wyjaśnione, za kogo jest się przebranym i z jakiej książki to postać. Przybliżyć ją - opowiedzieć o niej. I wreszcie uzasadnić, dlaczego akurat za tego bohatera ktoś się przebrał. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas 4-8. Wśród wybranych postaci literackich prym wiódł Harry Potter i inne postaci z serii J. K. Rowling, takie jak: Malfoy, Luna czy Zgredek. Nie zabrakło klasyki, np. Ani Shirley ani literatury współczesnej, np. postaci z mang. Przebrania były bardzo urozmaicone, kreatywne i adekwatne do wybranych postaci. Prezentacje zrobiły wrażenie na komisji, która miała dużą trudność w podjęciu decyzji, kogo wyróżnić. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas akademii z okazji świąt majowych. Dodatkową atrakcją obchodów była niespodzianka przygotowana przez Panią Ewę Szewczyk, która zaskoczyła wszystkich przebraniem się za postać ks. Robaka. W swoim przebraniu była bezkonkurencyjna!! Wszystkim uczestnikom (Pani Ewie również!) gratulujemy odwagi i pomysłowości. Dziękujemy za wspólną zabawę!