Archiwum: grudzień 2022

2022-12-04

30 listopada klasy ósme udały się do Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Poznały ofertę edukacyjną szkoły, wędrując po takich salach, jak: chemiczna, fizyczna, informatyczna, mechaniczna, techniczna, mechatroniczna, elektryczna, samochodowa, źródeł energii odnawialnej i druku 3D.

2022-12-04

Po zwiedzeniu Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku w ramach dni otwartych w dniu 30 listopada klasa 8a udała się do Edukatorium Juliusz w Rybniku.

2022-12-04

Andrzejki w klasie 1a, były zabawy, konkursy, wróżby i oczywiście lanie wosku. Wszyscy super się bawili!!!!

2022-12-04

W miniony wtorek uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zabawie Ślonsk je piykny! W wesołej atmosferze zmierzyli się z różnymi zadaniami nawiązującymi do śląskiej tradycji i gwary min.: kulanie klusek, zgaduj-zgadula po naszymu, śląskie pieśniczki. Efekty zabawy prezentują zdjęcia.

2022-12-04

Po omówieniu lektury “Pinokia” Carlo Collodiego uczniowie klasy 6c poznali różne rodzaje lalek teatralnych. To stało się inspiracją do wykonania własnych do wspomnianej książki. Uczniowie spisali się wyśmienicie! W swoje lalki włożyli dużo pracy i serca. Królowały kukiełki, ale nie zabrakło też marionetek i pacynek. Zobaczcie, jak wspaniale im poszło!

2022-12-04

16 listopada klasy 6c, 6d, 7a, 7ab i 8a miały okazję obejrzeć multisensoryczną wystawę prac Van Gogha.

Wystawa zawitała do Katowic po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy York, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy Paryż. To najbardziej innowacyjna forma doświadczenia sztuki wielkiego artysty. W specjalnie przygotowanej scenerii na ekranach nasi uczniowie zobaczyli setki dzieł Van Gogha, tętniących kolorami. Prezentacja zawierała również fragmenty listów artysty do jego brata Theo, dzięki którym poznano dokładniej życie malarza. Całości towarzyszyła nastrojowa muzyka.

2022-12-09

Ale się działo w budynku klas 1-3! W ramach Tygodnia Śląskiego w Jedenastce, 7 listopada uczniów młodszych klas odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Popielowa i Radziejowa! Przyjechały w pięknych, regionalnych strojach, zaśpiewały piosenki w gwarze i opowiedziały o śląskich tradycjach. ‘Piekne frelki’ mogły nawet ubrać na siebie elementy takiego śląskiego stroju. Nie zabrakło oczywiście szybkiego „kursu” z gwary śląskiej – po tym spotkaniu każdy uczeń z pewnością wie, ile ‘heftów’ ma w ‘pukel taszy’, i jakie ‘szkryfloki’ będą mu potrzebne na lekcji.

2022-12-11
Różne są tradycje czy zwyczaje, a te związane  obchodami czasu Bożego Narodzenia jest naprawdę bez liku.
Jedna tradycja łączy wszystkie, a mianowicie składanie sobie  nawzajem dobrych życzeń. Piękną i barwną formą jest wzajemne wysyłanie kartek świątecznych, tych kupionych czy ręcznie wykonanych.

Nasze dzieciaki „ Jedenastki” od wielu, wielu lat utrzymują tę tradycję wykonując własnoręcznie karki do zaprzyjaźnionej grupy dzieci z organizacji „ Woodcraft Folk” z Wielkiej Brytanii pod przewodnictwiem Mr Boba Sandall'a i Mr Jima Hough’a.

2022-12-11

Dnia 6 grudnia naszych uczniów odwiedził św. Mikołaj w towarzystwie uśmiechniętych aniołków ale także groźnych diabłów. Klasy świętowały ten dzień na różne sposoby: były wyjścia do kina, do muzeum na wystawę szopek, pizza, wyjście do cukierni. Jedno jest pewne: każde dziecko otrzymało zasłużony, słodki upominek od Mikołaja.