Konkurs plastyczny „Polska ręką dziecka malowana”

2023-04-17

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym „Polska ręką dziecka malowana”

1. Informacje ogólne:

1. Organizatorem konkursu jestPrzedszkole nr 36 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11
    w Rybniku.
  2. Nauczycielkami odpowiedzialnymi za organizację konkursu są: Karina Kura i Hanna Plutowska.
  3. Konkurs rozpoczyna się 12.04.2023 r. i trwać będzie do 26.04.2023 r..
  4. Temat prac konkursowych: „Polska ręką dziecka malowana”.

1. Cele konkursu :

• rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci,
  • ukazanie piękna kraju - Polski,
  • prezentacja społeczności przedszkolnej prac dzieci uzdolnionych plastycznie,
  • wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych technik plastycznych.

1. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 2,5 – 6 lat.
  2. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnym formacie, dowolną techniką.
  3. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko pod kierunkiem rodzica.
  4. Każda praca powinna być opatrzona metryczką (naklejoną na odwrocie pracy): imię
    i nazwisko, wiek autora.
  5. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorki konkursu.
  6. Prace należy dostarczyć wychowawcom grup do dnia 26.04.2023 r., prace dostarczone po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę w ramach konkursu).

1. Wyniki końcowe i nagrody:

1. Komisja powołana przez organizatorki konkursu wyłoni laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (2,5-, 3-, 4-latki) oraz dzieci starsze (5, 6-latki).
  2. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, walory estetyczne, zgodność z tematyką konkursu.
  3. Ogłoszenie wyników nastąpi 09.05.2023 r..
  4. Autorzy otrzymają nagrody i dyplomy 09.05.2023 r. w sali gimnastycznej przedszkola.

1. Kryteria oceny i punktacja:

1. Prace konkursowe zostaną ponumerowane z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci młodsze oraz dzieci starsze.
  2. Powołana komisja otrzyma karty oceny oraz dokona przyzna wybranym pracom punkty:

I miejsce – 4 punkty

II miejsce – 3 punkty

III miejsce – 2 punkty

wyróżnienia – 1 punkt

1. Organizatorki konkursu zbiorą karty oceny od komisji, zsumują punkty, po czym na tej podstawie wyłonią laureatów konkursu.

1. Nagrody dla laureatów:

1. Laureaci I, II, III miejsca oraz zdobywcy wyróżnień (w dwóch kategoriach wiekowych) otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
  2. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.