Konkurs ekologiczny "CUDAKI Z RECYKLINGU"

2022-04-12

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNO-PLASTYCZNEGO
,,CUDAKI Z RECYKLINGU”

Cele konkursu:
1. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci.
2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastyczno – technicznych.
3. Uczenie dzieci przedszkolnych zachowań proekologicznych.
4. Zwrócenie uwagi na ochronę przyrody i środowiska.

Regulamin:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych w wieku 3 – 6 lat.
2. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki, 5-6-latki.
3. Tematyką prac jest wykonanie CUDAKÓW z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami.
4. Technika prac jest dowolna - forma przestrzenna.
5. Udział w konkursie oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz ewentualnego prezentowania wizerunku uczestników.

Warunki konkursu:
1. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych :
a) dzieci 3-4-letnie
b) dzieci 5-6-letnie
2. Ostateczny termin dostarczenia prac upływa 29.04.2022r.
3. Prace dostarczone po tym terminie lub wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą oceniane.
4. Do każdej pracy konkursowej, należy załączyć metryczkę zawierającą:
a) tytuł pracy
b) imię i nazwisko oraz wiek uczestnika
5. Organizator powoła komisję, która oceni kreatywność, pomysłowość, technikę wykonania oraz estetyczność wykonanych prac.
6. Ogłoszenie wyników nastąpi 06.05.2022 r. Wyniki pojawią się na internetowej stronie przedszkola: www.sp-11.rybnik.pl/przedszkole.
7. Oficjalne rozdanie nagród nastąpi 11.05.2022 r.
8. Nagrodą w konkursie jest dyplom i nagroda rzeczowa dla pierwszych 3 miejsc w kategorii wiekowej 3-4 latki oraz 5-6 latki. Przewidujemy również wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników.
9. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych.

Koordynatorzy konkursu :
Kamila Szmit