Sadzimy Pola Nadziei w Przedszkolu nr 36

2021-10-08

We współpracy z Hospicjum Domowym w Rybniku im. św. Ojca Rafała Kalinowskiego w ramach kampanii edukacyjno-charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospitacyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzicami, nasze przedszkole dn. 08.10.2021 r. przyłączyło się do akcji sadzenia żonkili - tworzenia pól nadziei. Ma ona charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Cebulki żonkilowe zasadzone przez nas jesienią odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w naszym ogrodzie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Serdecznie dziękujemy Panu Antoniemu - Dziadkowi naszego Przedszkolaka Karola za podarowanie cebulek żonkili, zaangażowanie podczas ich sadzenia oraz poświęcony czas.