Archiwum: czerwiec 2023

"Kochajmy zwierzęta"-konkurs
2023-06-01

10 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Recytatorski „Kochajmy zwierzęta”. Dziesiątka zdolnych uczniów zmierzyła się z recytacją wiersza o tematyce związanej ze zwierzętami. Poziom był naprawdę wysoki i niełatwo było wyłonić zwycięzców. Każdemu uczestnikowi należą się wielkie brawa za wystąpienie w konkursie, a opiekunom gratulacje za przygotowanie swoich podopiecznych. Naszą szkołę reprezentowała Maja Różańska z kl. 3b

2023-06-02
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w spotkaniu z autorką książki "Baca".
W skupieniu zobaczyli przygotowaną prezentację, wysłuchały fragmentu książki i zadały mnóstwo pytań.
Spotkanie było świetnie, profesjonalnie przygotowane.
2023-06-02
Świetlica w budynku nr 2 bierze udział w projekcie Klasyka Baśni Multisensorycznie.
Kolejną baśnią poznaną w ramach projektu była Calineczka.
2023-06-02

Jak sobie poradzić ze stresem przed egzaminem ósmoklasisty? Każdy ma swoje sposoby. Jedne są lepsze, inne gorsze. Klasa 8a wraz z wychowawcą spróbowała jogi śmiechu.

2023-06-04

2 czerwca uczniowie klasy 1c wybrali się do ZSP nr 3 w Rybniku i mieli okazje uczestniczyć w spotkaniu z autorem książek dla dzieci - Tomem Justyniarskim i jego pupilem Lusią. Na zakończenie mogli zakupić jego książki i otrzymać dedykację.

2023-06-04

31 maja klasa 6A wybrała się na warsztaty robienia lizaków do znajdującego się w naszym mieście sklepu ze słodyczami Bombon. Uczniowie dowiedzieli się jak robi się różne słodkości, a potem własnoręcznie stworzyli pyszne lizaki.

Dużo się działo…
Na początku uczniowie chodzili po klasach i wykonywali różne zadania, za które zdobywali pieczątki. W nagrodę brali udział w loterii fantowej, gdzie każdy otrzymał coś miłego.
2023-06-22
W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 w ramach innowacji pedagogicznej "Book time - spotkanie z angielskimi książeczkami" mieli okazję poznać ciekawe książki dla dzieci w języku angielskim.