2023-11-11
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
W dniu 10 listopada 2023 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy IV c, VI a oraz uczennice z VII i VIII kl. W uroczystości wzięli udział: p. Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy. Następnie uczniowie przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny, który przedstawiał drogę, jaką przebyli nasi przodkowie walczący o niepodległą Polskę i przybliżyli nam znaczenie słowa ,,Ojczyzna", ,,Niepodległość", ,,Patriotyzm", ,,Wolność".
Wzruszający scenariusz akademii, taniec krakowiak oraz wymowna dekoracja - to dzieło pani Grażyny Bukowskiej, Marzeny Czerwińskiej - Konsek oraz Ewy Barskiej.
Piękne pieśni patriotyczne i galowe stroje uczniów tworzyły uroczysty charakter akademii. Wspaniała postawa wszystkich uczniów świadczy o tym, że ,,lekcja historii" została zaliczona na piątkę.