XVIII Szkolny Konkurs Piosenki Śląskiej

2023-03-02

W listopadzie i grudniu 2022 r. odbył się w naszej szkole, po trzech  latach  przerwy Szkolny Konkurs Piosenki Śląskiej. Zainteresowanie, mimo początkowych obaw organizatorów było spore. Część dla klas I-III miała miejsce podczas Szkolnego Turnieju Wiedzy o Śląsku.

Wszystkie dzieci śpiewały „Karolinkę” i zdobyły nagrody. Konkurs odbył się w dwóch turach.

Uczniów do występu przygotowywały wychowawczynie.

15 grudnia rywalizacja była większa. W konkursie wzięło udział 25 uczestników prezentując występy solowe, w duetach i jeden zespołowo.

W komisji zasiadły doświadczone nauczycielki muzyki pani Joanna Markiewka i pani Janina Wystub oraz pani dyrektor Aleksandra Szymczak. Ponadto gościem honorowym była zastępca dyrektora pani Gabriela Węgrzyk.

Po 16 punktach programowych  uświetniły  konkurs swoim występem  w utworze „Czerwona kalina” śpiewanym po ukraińsku, Maria Choloku i Milana Sytny.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii solowej:

I miejsce równorzędne– Julia Wonisławczyk

– Hanna Siwiarska

II miejsce - Hanna Woźnicka

III- nie przyznano

W duetach:

I miejsca nie przyznano

II miejsce- Hanna  Grudka  i Filip  Datko

III miejsce - Zuzanna Naczyńska  i  Zofia Czarnota

Pozostali uczestnicy otrzymali  wyróżnienia.

Uczniów klas IV-VIII do konkursu przygotowała pani Marzena Czerwińska-Konsek,

która wraz z panią Katarzyną  Michalik-Kiszka są organizatorkami tego przedsięwzięcia.

Pani Kasia jest też odpowiedzialna za dekorację.

Na zakończenie pani Dyrektor, po wręczeniu nagród i wyróżnień wyraziła nadzieję, że

W przyszłym roku i konkurs powróci w formie biesiadnej wraz z rodzicami, tak , jak bywało przed pandemią.