NOWE DOPOSAŻENIE PRACOWNI

2023-12-13

Z początkiem roku szkolnego 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do projektu Gaz System pod patronatem Urzędu Miasta Rybnika - Referat Projektów Edukacyjnych, którego celem było doposażenie pracowni fizyczno-chemicznej.

W ramach w/w projektu otrzymaliśmy zgodę na zakup potrzebnego sprzętu za kwotę 2 785,00 zł., która w pełni została przeznaczona na zakup:

• miernika natężenia dźwięku cyfrowy 30..130 DBA;
  • modelu silnika elektrycznego prądu stałego;
  • modelu silnika diesla (dwusuwowego);
  • przyrządu do demonstracji fal poprzecznych i podłużnych;
  • zestawu magnetycznego do optyki geometrycznej z laserem diodowym, w walizce;
  • 10 kompletów pudełek z opiłkami + magnesy – zestaw klasowy;
  • płyty z zatopionymi opiłkami;
  • 2 sztuk opiłków do badania pola magnetycznego, 150 G;
  • zestawu 4 przewodników do demonstracji linii pola magnet.

Cyfrowy miernik natężenia dźwięku oraz przyrząd do demonstracji fal poprzecznych
i podłużnych służy do wykorzystania podczas omawiania tematów związanych z falami mechanicznymi (m.in. dźwiękiem, fal na wodzie itp.).

Model silnika elektrycznego prądu stałego oraz model silnika diesla (dwusuwowego) ułatwia uczniom  zrozumienie zasad ich działania.

Pudełka z opiłkami + magnesy (10 kompletów), płyta z zatopionymi opiłkami, zestaw
4 przewodników do demonstracji linii pola magnetycznego oraz opiłki do badania pola magnetycznego służą do wykonywania wielu doświadczeń pokazujących pole magnetyczne występujące m. in. wokół magnesu czy przewodnika z prądem.

SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA SKŁADA SERDECZNE PODZIEKOWANIA FIRMIE GAZ SYSTEM ORAZ URZĘDOWI MIASTA  RYBNIK ZA KOORDYNACJĘ REALIZACJI PROJEKTU