Święty Mikołaj w Kasisi?

2019-12-02

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Projekt „Ozłacamy Kasisi” w naszej szkole rusza! To będzie niezapomniana przygoda dla każdego z nas. Uczniowie będą mieli możliwość poznania DOMU DZIECKA w Kasisi w Zambii, ale też innych miejsc w Afryce, którymi opiekuje się Fundacja Dobrej Fabryki. Poznając te zagadnienia będziemy zwracać uczniom uwagę na zjawisko marnowania jedzenia i mówić będziemy o nim w kontekście istniejącego głodu na świecie. Stworzymy filmik ekologiczny i plakaty które zostaną umieszczone na stronie Fundacji.

Ruszamy  już  6 grudnia 2019 roku. Oczywiście… data nie jest przypadkowa! To właśnie w dniu Świętego Mikołaja pragniemy zwrócić się do wszystkich  ludzi dobrej woli o wsparcie. A doskonale już wiemy, że jesteście WSPANIALI!!! Każda zbiórka w naszej szkole udaje się doskonale, wierzymy zatem, że i tym razem….

W dniu, w którym dobro powinno się wylewać z naszych serc zwrócimy się do Państwa  z ogromną prośbą o wsparcie finansowe „miejsca, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie” Produkujmy DOBRO, wszak dając otrzymujemy!

Właśnie 6 grudnia na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzona pierwsza zbiórka dla dzieci z DOMU DZIECKA. Będzie się ona odbywała  kilkakrotnie – w różnych wyznaczonych dniach i trwać będzie aż do czerwca 2020 roku. Datki będziemy zbierać do otrzymanych z fundacji  zabezpieczonych puszek. W momencie ich napełnienia, puszki zostaną komisyjnie otwarte, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji. Ilość zebranych przez naszą szkołę pieniędzy będzie można śledzić na mapie złotych serc – nasza szkoła już tam została umieszczona.

Zachęcamy do zapoznania się z różnymi informacjami, które znaleźć można pod wskazanym linkiem. Z nadzieją wspólnego sukcesu serdecznie pozdrawiamy!

Koordynatorzy – Zofia Matuszczyk i Katarzyna Korecka