Zabawy i zadania na czas zawieszenia zajęć

Kochane dzieci i rodzice!


Nie możemy się teraz wspólnie uczyć i bawić. Przesyłamy Wam więc kilka pomysłów opracowanych przez nas, abyście mogli wesoło i ciekawie spędzić czas w domu. Miłej zabawy.

Tęsknimy za Wami bardzo. Do zobaczenia niedługo.
Pozdrawiamy serdecznie.
Wasze panie

 

 

„Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

Każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

„Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

pdf
903805

Witajcie Maluszki!
Wkrótce Wielkanoc! To piękne, wiosenne i rodzinne Święta. Są pełne radości, kolorów i wspaniałych zapachów. Na dworze pachnie wiosną: ziemią zwilżoną po deszczu, świeżą soczystą trawą, pierwszymi kwitnącymi kwiatami. A w domu? Po każdym pokoju roznosi się słodki zapach babek i mazurków, ponieważ na Wielkanoc przygotowuje się pyszne smakołyki. Poznajcie tradycje i zwyczaje Wielkanocy! Zapraszamy Was serdecznie do podjęcia zaproponowanych przez nas zabaw i zadań nawiązujących do zbliżających się Świąt. Z pewnością nie możecie się już doczekać malowania pisanek, kosztowania świątecznych smakołyków oraz szukania prezentów od zajączka.

Życzymy Wam, Waszym Rodzicom i Rodzeństwu miłej zabawy oraz radosnego świętowania.
„Wesołych Świąt, Mili moi! Wesołych Świąt!
Niech słonko okna Wam stroi i każdy kąt!”

Pani Monika i Pani Justyna

pdf
475274

Drodzy Rodzice i Dzieci!
Przesyłamy Państwu propozycje zadań, aktywności i zabaw w nieco innej formie niż dotychczas - z podziałem na dni tygodnia (zaznaczając, że kolejność wykonywania zadań przez chętne dzieci jest dowolna). Tematyką tygodnia w związku z nadchodzącymi świętami jest „Wielkanoc”. Życzmy wesołej zabawy oraz mile spędzonego czasu w rodzinnym gronie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Pani Hania i Pani Paulina

pdf
643670

Propozycje zabaw dla grupy III z poszczególnych obszarów podstawy programowej o tematyce: „Wielkanoc” na okres: 06.04.-10.04.2020

pdf
768195

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,
W tym tygodniu proponuję Państwu zabawy i aktywności związane ze świętami wielkanocnymi. W tym przedświątecznym okresie warto wdrażać dzieci do przygotowywania dekoracji świątecznych, jak również potraw wielkanocnych i wykonywania kolorowych pisanek.

Pozdrawiam, życząc zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych
Kamila Szmit

pdf
579209

Drogie Dzieci!
W kolejnym tygodniu (30.03.-03.04.2020) chcemy Was zaprosić do niezwykłego świata dinozaurów. Były to bardzo ciekawe stworzenia, dlatego warto dowiedzieć się czegoś o ich życiu. Może macie w domach jakieś książeczki na ten temat. Gorąco zachęcamy do przeglądania ich w tym tygodniu. Poproście Waszych rodziców, aby Wam trochę poczytali.

Pozdrawiamy i życzymy miłej zabawy.
Pani Monika i Pani Justyna

pdf
450141

Drodzy Rodzice i Dzieci!
Przesyłamy kolejne propozycje zadań, aktywności i zabaw jakie mogą Państwo wykorzystać podczas pobytu z dziećmi w domach. Mamy nadzieję, że przesłane materiały będą się cieszyć zainteresowaniem i sprawią dzieciom radość.
Omawiana tematyka w tygodniu od 30.03. do 03.04.2020 r. to „Wiosenne powroty”.

Pozdrawiamy, życząc dobrego zdrowia mile spędzonego czasu z dziećmi,
Pani Hania i Pani Paulina

pdf
504964

Propozycje zabaw dla grupy III z poszczególnych obszarów podstawy programowej o tematyce: „Wiosenne powroty” na okres: 30.03-3.04.2020

pdf
688676

Propozycje zabaw na tydzień: 30.03 – 03.04.20 r. grupa IV

pdf
241716

Język angielski dla grupy V 30.03-03.04.2020 r.

Szczęść Boże.
W tym tygodniu zamiast katechezy można zapoznać się z programem transmitowanym przez Youtube „Mocni w Duchu”. Emisja jest od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 -12.30.

Katechetka Gabriela Pielorz

Drodzy Rodzice!
Poniżej zamieszczamy propozycje, które pomogą zrozumieć dzieciom i oswoić strach przed problemem pandemii koronawirusa:


Gra planszowa do druku – pomaga oswoić strach związany z pandemią:
https://panimonia.pl/2020/03/16/pandemia-w-co-sie-bawic-w-domu/
O wirusie, który nosił koronę – opowiadanie o koronawirusie dla dzieci:
https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html
Jestem Bohaterem – zostaję w domu – wyzwanie dla dzieci:
https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/jestem-bohaterem-zostaje-w-domu.html
Wirusobajka:
https://www.youtube.com/watch?v=rAp9lkiAT18 

 

pdf
526849

 

Drodzy Rodzice!
Przesyłamy Wam pomysły, które możecie wykorzystać podczas pobytu z dziećmi w domach! Darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że potraficie się świetnie bawić ze swoimi dziećmi. Chcemy Wam jednak podsunąć kilka pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi w obecnej sytuacji.
Pozdrawiamy serdecznie!


Grono pedagogiczne Przedszkola nr 36 w Rybniku

pdf
484746

 

Dla Starszaków - grupa V i VI

 

pdf
388097

 

Kochani rodzice i dzieci!
Chciałabym zaproponować strony internetowe, gdzie można znaleźć piosenki w języku angielskim a przy tym fajnie się bawić, nauczyć czegoś nowego oraz ciekawie spędzić czas.

Barbara Skóra

 

pdf
119649

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH DO UDZIAŁU!!!

pdf
601489

 

PROPOZYCJE ZADAŃ DLA DZIECI
GRUPA I: MALUCHY (2,5/3-LATKI)


Drodzy Rodzice oraz Dzieci z grupy Maluchów!
W aktualnej trudnej dla nas wszystkich sytuacji pragniemy podsunąć Wam nieco kolejnych propozycji zabaw, które możecie zrealizować w domu.
W sobotę 21 marca obchodziliśmy 1 DZIEŃ WIOSNY. Z racji tego cały tydzień warto poświęcić tematyce: „Nadeszła wiosna”. Materiały, które umieszczamy zaczerpnięte są z przewodnika metodycznego „Kolorowy start” (Wydawnictwo „MAC Edukacja”), ze stron internetowych oraz własnych pomysłów.

Pani Monika i Pani Justyna

 

pdf
340346

 

Drodzy Rodzice, nasze kochane Młodszaki!

Chcemy Wam jednak podsunąć kilka kolejnych pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi w obecnej sytuacji. Nadeszła wiosna i to właśnie ona miała stać się naszym tematem kompleksowym na najbliższe dni 23-27.03.2020 r.. W związku z tym przesyłamy zadania związane właśnie z tą piękną porą roku, które można wykorzystać podczas zabaw z dziećmi w Państwa domach.
Pozdrawiamy serdecznie!


Pani Hania Plutowska i Pani Paulina Hanak

 

pdf
202093

Zabawy z językiem angielskim dla grup V i VI

Kochani, ponieważ nadal musimy pozostać w domach a wiosna za oknem budzi się do życia, proponuję kilka prostych zabaw z językiem angielski.
Na początek powitajmy się piosenką, która zawiera wszystkie znane Wam polecenia. Znajdziecie ją pod tym adresem- https://www.youtube.com/watch?v=wVlw7W1sDH4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1_kZGNx9I57oD3Ozazg_oZKkb6v8_x5Db3lFao3BFJ5Mf-R0XQI0toWQw
Prawda, że fajna i prosta?

Ponieważ, jak pisałam, nadchodzi już wiosna, więc zachęcam Was do posłuchania opowiadania w języku angielskim.
https://www.youtube.com/watch?v=75NQK-Sm1YY
Dużo słówek już znacie, więc resztę treści spróbujcie odgadnąć. Ale pomogę Wam i przetłumaczę, aby wszyscy zrozumieli.

Have a nice time !!!
I miss you all :)
Barbara Skóra

Drodzy Rodzice i kochane Dzieci.


W tym wyjątkowym dla nas czasie zachęcam Was do szczególnego trwania w modlitwie z całym Kościołem. Przede wszystkim proszę o codzienną modlitwę z dzieckiem.
Można przygotować rodzinny OŁTARZYK (krzyż, świece, Pismo Święte, obrazki, Skarbczyk, różaniec, itp.), przy którym będzie gromadzić się cała rodzina na wspólnej modlitwie.
Natomiast zamiast naszej przedszkolnej katechezy zapraszam do zobaczenia na antenie TVP ABC serialu animowanego dla dzieci „KSIĘGA KSIĄG” zawsze w sobotę i niedzielę o godz. 13.25.

Już teraz dziękuję za Państwa zaangażowanie i współpracę.
Pozdrawiam Katechetka Gabriela Pielorz

Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach