Działalność szkolnego Koła PCK 2018/2019Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Kilka dni temu zwróciłam się do Państwa z prośbą o wsparcie rybnickiego oddziału dziecięcego. Zorganizowaliśmy w szkole dobrowolną zbiórkę drobnych, nowych upominków, które będą otrzymywać dzieci przebywające w szpitalu. Już spływają do mnie różne artykuły, za co z serca bardzo dziękuję! Do końca października można włączyć się w akcję.
Opisywałam również Państwu potrzeby szpitalnego oddziału, wspominałam między innymi o tak zwanych pulsoksymetrach. Bardzo dziękuję za odzew, za przedstawiane pomysły oraz chęć wsparcia tego dzieła. W związku z tym chciałam poinformować, że w porozumieniu z Fundacją będzie w szkole przeprowadzona zbiórka pieniędzy na ten cel. Przez cały tydzień - począwszy od 22 października, będzie można wrzucić swój dar do oklejonych puszek fundacji. W trakcie prowadzonej zbiórki - we wtorek - na dużych przerwach będzie można zakupić pączki. Dochód ze sprzedaży też zostanie przeznaczony na rybnicki oddział dziecięcy. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania Państwu Kominek, którzy zaoferowali swoje wypieki.
Już teraz - w imieniu chorych dzieci - dziękuję Wszystkim za każde dobro!
Pozdrawiam serdecznie, Zofia Matuszczyk
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Czas naszej zbiórki dla "Fundacji na rzecz rybnickiej pediatrii mAli wspaniali" dobiegł końca. Z ogromną przyjemnością chcę Wszystkich poinformować, że uzbieraliśmy kwotę 1.190,97 PLN.
Wszystkim zaangażowanym, ofiarodawcom i służącym swoją pomocą z całego serca dziękuję!
Zofia Matuszczyk - koordynator zbiórki
Drodzy Uczniowie!

Wrzesień już za nami. Zatem pracujemy pełną parą. Zapraszam na spotkania szkolnego koła PCK w poniedziałki - co dwa tygodnie, do sali nr 13.
W tym roku szkolnym podejmujemy ważne zadania:
- zbieramy nakrętki dla naszej Patrycji
- prowadzimy Adopcję Serca
- wspieramy oddział dziecięcy rybnickiego szpitala
- porządkujemy uczniowskie ubrania.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom chorych dzieci, dlatego od 22 października - przez cały tydzień będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy do wyznaczonych i oklejonych przez fundację "Mali wspaniali" puszek. Zebrane fundusze chcemy przeznaczyć na zakup pulsoksymetrów.
Bardzo liczymy na Wasze wsparcie!
Pozdrawiam serdecznie - opiekun koła Zofia Matuszczyk
Dziękuję wspaniałym Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w zbiórkę artykułów szkolnych i biurowych na rzecz fundacji "mAli wspaniali" działającej przy oddziale pediatrycznym rybnickiego szpitala. Serce i oczy cieszy duża ilość zebranych darów.
Wszystkie artykuły w najbliższym czasie zostaną przekazane do szpitala.
Zofia Matuszczyk-opiekun koła PCK

W ostatnim czasie pojawiła się na korytarzu szkolnym - tuż obok choinki wystawa świąteczna. Zachęcamy wszystkich do podziwiania prac uczniowskich.
W miesiącu wrześniu szkolne koło PCK zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci potrzebujących wsparcia. Akcja cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Zebraliśmy wiele fajnych i do tego nowych rzeczy, które zapewne sprawią dzieciom wiele radości!
W tym miejscu chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. W sposób szczególny dziękuję klasie Vb, która wyszła z niezwykłą inicjatywą!
Poniżej przedstawiam przydzieloną punktację. Niestety nie wszystkie dary, które do mnie dotarły były podpisane. Czekam na ewentualne reklamacje:-)))
3f - 10
5a - 35
5b - 37
5c - 20
5d - 5
5e - 10
6a - 30
6c - 29
6d - 9
7a - 15
7b - 7
Pozdrawiam, opiekun koła - Zofia Matuszczyk


Witam serdecznie wszystkich Uczniów po wakacyjnej przerwie!
Jak zwykle czas wakacji upłynął nam bardzo szybko. Przed nami rok wytężonej nauki i pracy. Życzę Wam zatem wszystkim ogromu sił i chęci do zdobywania nowej wiedzy!
Jak w latach poprzednich - tak i w tym roku szkolnym - w naszej szkole działać będzie szkolne Koło PCK. Przed nami wiele zadań do wykonania. Nie zapomnimy oczywiście o Patrycji, dla której będzie nadal prowadzona zbiórka nakrętek, otworzymy również nasze serca na potrzeby adopcji naszej Agness Chimutafu z Zambii.
O wszystkich planowanych działaniach na ten rok szkolny będziecie mogli dowiedzieć się na pierwszym spotkaniu, na które już teraz wszystkich chętnych uczniów zapraszam!
Terminy spotkań będą podawane z wyprzedzeniem na tablicy zastępstw (pierwsze piętro).
Pozdrawiam, opiekun koła - Zofia Matuszczyk
Archiwum-rok szkolny 2016/2017

Archiwum-rok szkolny 2015/2016

Archiwum-rok szkolny 2014/2015

Archiwum-rok szkolny 2013/2014