Adopcja Serca.


Dzień dobry,
z ogromną przyjemnością przesyłam zdjęcia Agness z zakupami świątecznymi i dziękuję w imieniu Agness i jej rodziny za zamówione zakupy.
Razem z Podopieczną życzymy zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
W miniony czwartek w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna, podczas której zebraliśmy kwotę 223 zł. Fundusze te w całości zostaną przeznaczone na Agness Chimutafu (Adopcja Serca) Opłacimy Agness żywność i pobyt w szkole na trzy miesiące.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!Drodzy Przyjaciele Adopcji Serca!

Z radością informuję, że Agness Chimutafu rośnie i ma się dobrze. Dzięki Waszym wpłatom nasza podopieczna może kontynuować naukę w szkole.
25 grudnia Agness będzie obchodzić swoje kolejne urodziny. Z tego powodu z zebranych wpłat zostaną zakupione w zambijskim sklepiku najpotrzebniejsze rzeczy. Trzeba pamiętać o tym, że rzeczywistość afrykańska jest zupełnie inna od naszej, dlatego lista zakupów jest zdecydowanie odmienna (lista zakupów poniżej).
Dziękując Wszystkim, serdecznie pozdrawiam!

LISTA ZAKUPÓWDrodzy Rodzice Adopcyjni!

Wasi podopieczni ukończyli przedszkole i z całego serca dziękują za pomoc jaką od Państwa otrzymali . Koniec roku 2017 i początek 2018 był szczególnie trudnym czasem w Zambii. Zmagali się z epidemią cholery. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało zawieszone w całym kraju. Na szczęście ogniska chorobowe zanikają i ostatnio nie odnotowano nowych przypadków zachorowań. Wszystko powoli wraca do normy, a dzieci wracają do swoich zajęć. Chociaż w całym kraju obowiązują nadal specjalne środki ostrożności 23 stycznia rozpoczął się oficjalnie nowy rok szkolny. Dzieci wracają wprawdzie powoli, ale z każdym dniem przybywa ich coraz więcej.

W takich niecodziennych warunkach Wasi podopieczni rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. W 2017 roku rekordowa liczba dzieci ukończyła przedszkole. Zostali oni przydzieleni do czterech szkół podstawowych: Misyjnej oraz publicznych w Mapsnhyi, Nkholomie i Rufunsie. Zgodnie z naszą dotychczasową praktyką wszystkie dzieci po zakończeniu przedszkola przechodzš pod opiekę programu adopcyjnego obejmującego dzieci szkolne, pod skrzydła mojej koleżanki Izabeli Borczon-Winnickiej, która w najbliższych dniach prześle informację o zmienionych numerach oraz opłatach. Wszelkie dotychczasowe wpłaty na 2018, opisane aktualnymi numerami, będą przeksięgowane na nowe dane!

Przesyłam materiały z 2017 rok oraz zdjęcia z zakończenia przedszkola. Proszę wybaczyć jeżeli coś załączę ponownie – szczęśliwe buzie dzieci są najlepszym dowodem na to jak wiele znaczy dla nich Państwa pomoc i nie chcę ryzykować, że coś pominę.

Ja dziękuję za miłą współpracę, ale się nie żegnam. Na pewno będzie jeszcze okazja do kontaktu (zajmuję się księgowaniem wpłat wszystkich naszych programów). Może znajdą się jeszcze jakieś niespodzianki, choćby wspomnienia z wycieczki absolwentów do Lusaki, która z powodu epidemii została przełożona na później. Na pewno się odezwę. Na pewno odezwie się też Pani Izabela.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Barbara Mrózek
Koordynator Adopcji GrupowejDnia 25 grudnia nasza Agness obchodziła swoje kolejne urodziny. Z tej okazji dokonaliśmy zakupu potrzebnych produktów. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za zaangażowanie.
Poniżej tekst pozdrowień, które dotarły do nas z Zambii.

"Dzień dobry,
z ogromną przyjemnością przesyłam zdjęcia Agness z zakupami świątecznymi.
ZIKOMO w imieniu Podopiecznej i jej rodziny :)"

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim ciąg dalszy Adopcji Serca. W tym miejscu dziękuję Wszystkim bardzo serdecznie za wsparcie naszej małej Agness. Dzięki nam wszystkim dziewczynka ma zagwarantowaną naukę i żywność, co nie jest takie łatwe w Afryce.
Mam ogromną nadzieję, że również w tym roku szkolnym mogę liczyć na Wasze zaangażowanie i finansowe wsparcie.
To najświeższe zdjęcie, które otrzymałam w sierpniu z placówki misyjnej w Zambii. Pozdrawiam Wszystkich z serca, koordynator Zofia Matuszczyk.
Z ostatnich wydarzeń:
Na naszą podopieczną Agness w miesiącu październiku udało mi się wpłacić kolejne raty na Jej utrzymanie. Przypomnę, że koszt ten wynosi 17,5 USD miesięcznie. W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a tym samym urodziny Agness (25 grudnia) pomyślałam już o zakupie dla niej prezentu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w rzeczywistości afrykańskiej to nie piękne zabawki, czy słodycze. Tam... potrzeba dosłownie wszystkiego. Tym razem zamówiłam dla niej koc oraz środki higieniczne. I zapewniam, że tego typu prezent sprawi Jej ogromną radość.
Oczywiście nie byłoby zakupów, gdyby nie było Waszych wpłat. Dlatego w tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie!
To bardzo cenna pomoc!Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Jako koordynator działającej w naszej szkole "Adopcji Serca" chciałam bardzo podziękować za wszelkie dokonane wpłaty. Nasza Agness rośnie i ma się dobrze. Za nami kolejny rok jej pobytu w przedszkolu.
W tym roku szkolnym dokonałam już pierwszej wpłaty, dzięki czemu nasza podopieczna nie jest głodna i może kontynuować zabawę i naukę. Oczywiście cały czas można składać dobrowolne wpłaty, za co z serca - w imieniu Agness i Sióstr Boromeuszek dziękuję.
Dla zainteresowanych podaję stronę internetową, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących adopcji.
www.adopcjaserca.org

Pozdrawiam - Zofia Matuszczyk


Szanowni Państwo,
Przekazuję zdjęcia z zakupów październikowych.
Dzieci otrzymały paczki w Wigilię i specjalnie na tą okazję odwiedziły Arkę.
Początek następnego semestru rozpoczyna się 11 stycznia 2016.
Dziękuję w imieniu dzieci i ich rodzin za takie wspaniałe dary. Dzięki Państwa dobroduszności dzieci miały naprawdę wspaniałe święta.

Pozdrawiam serdecznie.

Nasza Agness rośnie i ma się dobrze. Zachęcam wszystkich do oglądania zdjęć znajdujących się w gablocie na pierwszym piętrze. Pamiętając o tym, ze w grudniu nasza dziewczynka będzie obchodziła swoje 6 urodziny zakupiłam dla niej w afrykańskim sklepiku prezent. Są to słodycze, środki higieniczne i lalka. Dlatego też w tym miejscu wszystkim serdecznie dziękuję za dokonywane wpłaty.Witam serdecznie,
Z wielką przyjemnością przesyłam zdjęcie z 3 trymestru Państwa adopcyjnej pociechy. Z serca dziękuję za wielkie wsparcie jakie od Państwa otrzymuje, za każdy dzień prawdziwego dzieciństwa, które dzięki Państwa hojności i dobroci otrzymuje.

Inez Dana

Witam serdecznie,
W załączniku przekazuję zdjęcia z dystrybucji zakupów dodatkowych, która odbyła się w zeszłym tygodniu. Serdecznie dziękuję w imieniu adopcyjnej pociechy za dodatkowe wsparcie udzielone w ten właśnie sposób. To bardzo wiele znaczy dla dziecka i rodziny, szczególnie w tym wyjątkowym czasie! Pomoc taka jest nie do przecenienia tak dla osoby otrzymującej ją jak i dla rozwoju miejscowego, drobnego handlu w okolicach Misji.

ZIKOMO KWAMBIRI!
Witam serdecznie,
W załączniku przesyłam raport za 2 trymestr nauki Państwa podopiecznej. Korzystając z okazji, pragnę poinformować Państwa o tym, że niebawem odbędą się trzy ważne wydarzenia w Mpanshya.
Pierwszym z nich będzie wycieczka dla dzieci, które w tym roku zakończą naukę w Arce. Dzięki Państwa pomocy udało nam się zgromadzić potrzebne środki, za co z całego serca dziękuję! To wielki i piękny prezent od Państwa.
Następnym wydarzeniem będzie doroczne Party Świąteczne. Liczymy, że i w tym roku, jak w latach ubiegłych, dzięki Państwa wsparciu, nikt z przybyłych na Party nie odejdzie głodny.
Trzecim ważnym wydarzeniem planowanym na 5 grudnia jest Graduation, wówczas to pożegnamy naszych najstarszych podopiecznych, tego dnia zakończą oni naukę w Arce Noego i wraz z innymi dziećmi z naszego przedszkola rozpoczną kolejne wakacje.
Dziękuję z całego serca za wsparcie dzieci, naszych programów oraz działań jakie prowadzi nasza misja.
Pozdrawiam serdecznie


Inez Dana

"Prawdziwą miarą człowieka jest to, jak traktuje kogoś,
kto nie może mu się w żaden sposób odwdzięczyć." – Samuel Johnson
Drodzy Uczniowie!

Czujemy już powiew lata, marzymy o odpoczynku i wakacjach. Przed zakończeniem roku szkolnego pragnę podziękować wszystkim tym, którzy nie byli obojętni na potrzeby innych. Cieszy mnie bardzo fakt, że wsród uczniów naszej szkoły są życzliwe i pełne miłości istotki!:-) W tym miejscu składam również serdeczne podziękowania Rodzicom!
Nie zapomnijmy, ze nasza "Adopcja serca" nie kończy się wraz z nastaniem wakacji. Jestem jednak spokojna, bo nasza podopieczna Agness ma zapewnioną naukę w przedszkolu do grudnia. Dzięki ofiarności ludzi o DOBRYCH SERCACH udało mi się również opłacić jej witaminy na cały rok, zakupić paczkę żywnościową małą oraz zamówić prezent urodzinowy! To cieszy, bo dzięki WAM przynajmniej jedno dziecko nie musi cierpieć głodu.
Z serca - raz jeszcze - serdecznie dziękuję i oczywiście liczę na Wasze wsparcie z nastaniem nowego roku szkolnego! Życzę udanych wakacji!

Zofia Matuszczyk


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W miesiącu grudniu nasza szkoła rozpoczęła program zwany "Adopcją Serca". Adopcja Serca to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Często rodziny takie są wielodzietne i naznaczone wirusem HIV.
Taka forma adopcji z reguły polega na wsparciu finansowym konkretnego dziecka, którego celem jest umożliwienie edukacji. Między ofiarodawcą, a podopiecznym tworzy się niepowtarzalna więź, często pomagający otrzymuje zdjęcie swojego podopiecznego, a nawet listy. Nad wydatkami związanymi z edukacją, zdrowiem, wyżywieniem czuwają na miejscu misjonarze, misjonarki i wolontariusze, składając coroczny raport. Nawiązaliśmy kontakt z Siostrami Boromeuszkami, które prowadzą takie działania w Zambii - i jak się okazało - została przyznana nam "córeczka" Agness, która w Boże Narodzenie będzie obchodziła swoje czwarte urodziny. Piękny świąteczny prezent nam się trafił - prawda? W związku z tym, że nasza podopieczna rozpoczyna naukę w przedszkolu, a nie w szkole, to obowiązuje nas nieco inna forma adopcji, która nazywana jest grupową.

Adopcja Grupowa jest adopcją grupy przedszkolnej. Wiek dzieci kwalifikowanych do tego programu waha się pomiędzy 2,5-5 lat, z przewagą dzieci młodszych. Są to dzieci mieszkające w pobliżu Misji Sióstr Boromeuszek w Mpanshya. Część z nich jest sierotami bądź półsierotami, ale zdarzają się i dzieci z pełnych, aczkolwiek skrajnie ubogich rodzin. Adopcyjny Rodzic decydujący się na taki rodzaj adopcji wspiera całą tę grupę, choć zostaje mu przydzielone konkretne dziecko.
W ramach opłaty adopcyjnej nasza Agness ma zapewnione na rok: przedszkole, jeden ciepły posiłek dziennie, mundurek, buty, plecak, przybory szkolne, środki higieniczne na każdy semestr, dodatkowe zajęcia (trzy na rok, np. piknik), przyjęcia świąteczne, paczuszki ze słodyczami na Boże Narodzenie i Wielkanoc oraz prezent na Święta Bożego Narodzenia.

Nasza podopieczna nazywa się Agness Chimutafu.
Data urodzenia: 25.12.2009r
Wzrost: 92 cm
Waga: 14 kg

W załączeniu zdjęcie i karta informacyjna, którą otrzymaliśmy z punktu adopcyjnego.

"Prawdziwą miarą człowieka jest to, jak traktuje kogoś,
kto nie może się mu w żaden sposób odwdzięczyć."


W myśl powyższego zdania zachęcam wszystkich do daru serca. Wierzę, że nasza pomoc przyczyni się do uratowania od smierci głodowej chociaż jednego dziecka.
Poniżej korespondencja, którą otrzymaliśmy z punktu adopcyjnego. Można się z nią zapoznać i tak naprawdę docenić to, co mamy.


Zachęcam również do odwiedzenia podanych stron internetowych. Są one prawdziwą kopalnia informacji o życiu ludzi w Afryce. Już dziś dziękuję za dokonane wpłaty. Dziękuję za serce i wrażliwość. Wiem - moi Kochani, że mogę na Was liczyć!
O dalszych działaniach oczywiście będę Was informować.
Zofia Matuszczyk - koordynator programu

www.adopcjaserca.org

www.stlukesmissionhospital.org


Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Chcę w tym miejscu ogromnie Wam podziękować za ofiarność, zrozumienie i dobre serce! Dzięki Wam - Drodzy Uczniowie i Rodzice, przynajmniej jedno dziecko w Afryce nie będzie musiało głodować.
W najbliższym czasie zamierzam wysłać do Agness paczkę, a jej podróż potrwa pół roku, zanim "nasza dziewczynka" będzie mogła się nią cieszyć. Teraz jednak wysyłam do niej list z pozdrowieniami od nas wszystkich...
Zofia Matuszczyk - koordynator "Adopcji Serca"


Drodzy Rodzice Adopcyjni Adopcji Grupowej,

Mam ogromną przyjemność przedstawić Państwu prezentację z dziećmi z Adopcji Grupowej 2014 w komplecie.


Jednocześnie korzystając z okazji chciałabym również przekazać Państwu aktualny przydział dzieci do poszczególnych grup przedszkolnych, a także zapoznać z nauczycielami, uczącymi w tych grupach oraz zajęciami przedszkolnymi realizowanymi w Arce. Pragnę przekazać również inną dobrą wiadomość - niektóre dzieci zostaną z nami nieco dłużej, ale tak to w Zambii bywa, pozostaje tylko bardzo się cieszyć, ponieważ w Arce są nieporównywalnie lepsze warunki do nauki, niż w państwowych szkołach.

W ramach zajęć przedszkolnych dzieciaczki w Arce Noego uczestniczą w zajęciach matematycznych, zajęciach przygotowujących do nauki przyrody, edukacji religijnej, rozwoju języka (angielski i lokalny język) Creative Studies (Rysowanie i kolorowanie), mają również gry, muzykę i tańce.


Dodatkowo załączam do przykładowy jadłospis, który wraz z pozostałymi informacjami otrzymałam od cudownej, nieocenionej s. Faustiny, kierowniczki naszego zambijskiego przedszkola.

Chciałam też z całego serca podziękować Państwu za wszystkie wysłane paczki oraz zakupy jakie zostały dokonane na rzecz adopcyjnych podopiecznych. Dokonując ich pomagają Państwo nie tylko swojemu podopiecznemu, ale wzmacniają Państwo miejscowy niewielki handel i dają możliwość zatrudnienia wielu osobom, które dotychczas nie mogły marzyć o możliwości zarobkowania w środku buszu.

ZIKOMO KWAMBIRI.