Innowacja Pedagogiczna "Mali artyści - zabawa w teatr"

2023-06-19

W roku szkolnym 2022/2023 w grupie "Jeżyków" prowadzona była Innowacja Pedagogiczna "Mali artyści - zabawa w teatr". Głównym założeniem innowacji było nakierowanie na proces tworzenia, ukazujący “moc sprawczą” dziecka, w postaci zdolności do działania oraz zadowolenia.

Podczas trwania innowacji angażowano dzieci do realizacji ciekawych, a zarazem nowatorskich ćwiczeń i zabaw - jak pantomima, drama, teatr cieni, teatr lalek (pacynek paluszkowych, pacynek, kukiełek), improwizacje taneczno-muzyczne, plastyczne, inscenizowanie treści wierszy, bajek, piosenek; zabaw teatralnych, spotkań z artystami, wyjść do biblioteki, a także organizację konkursu recytatorskiego oraz plastyczno - technicznego na lalkę teatralną.

Edyta Mirecka