Akcja Pola Nadziei 2023

2023-11-03

Dzieci z naszego przedszkola już po raz kolejny włączyły się w akcję charytatywną "Pola Nadziei" w ramach współpracy z Niemedycznym Hospicjum Domowym im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. Jednym z celów akcji jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. W listopadzie dzieci zasadziły przed przedszkolem cebulki żonkili.
Kwiat ten jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. W przedsięwzięcie to aktywnie zaangażowały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz z personelem przedszkola. Dla przedszkolaków Pola Nadziei to radość pomagania!