PCK

DRODZY UCZNIOWIE!
Witam wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Jak zwykle czas wakacji upłynął nam bardzo szybko. Przed nami kilka miesięcy wytężonej nauki i pracy. Życzę Wam zatem drodzy uczniowie ogromu sił i chęci do zdobywania nowej wiedzy. Warto zabrać się od samego początku do sumiennej nauki, aby koniec roku szkolnego był dla każdego wymarzonym sukcesem!
Jak w latach poprzednich - tak i w tym roku szkolnym - w naszej szkole działać będzie szkolne koło PCK. Przed nami wiele zadań do wykonania, dlatego będziemy działać w trzech wymiarach:
1/ Działalność główna koła
2/ Wolontariat
3/ Adopcja Serca
Zachęcam wszystkich chętnych do współpracy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej kilka istotnych informacji:
DZIAŁALNOŚĆ GŁÓWNA KOŁA będzie skupiać się na poznawaniu i przyswajaniu zasad udzielania pierwszej pomocy. Realizacja zagadnień w tej dziedzinie będzie polegała na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Uczniowie będą oswajali się z ważnymi zagadnieniami pierwszej pomocy, kształtować będą właściwe nawyki reagowania w sytuacjach trudnych. Każdy uczeń w miarę nabywania odpowiedniej wiedzy zrozumie, iż właściwe podejście w sytuacjach kryzysowych może uratować czyjeś życie.